Üretim Tesisleri

Vem İlaç ulusal bir firma olup, 2013 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde, 21 bin metrekare açık arazi üzerinde, 8 bin metrekarelik kapalı alandaki üretim tesislerini kurmuştur.


Üretim tesislerinde, nonsteril katı, yarı-katı ve sıvı ile steril ampul, flakon, liyofilize, kullanıma hazır şırınga ve toz enjektabl üretim hatlarının bulunduğu ana üretim binası, BFS üretim hatlarının bulunduğu inhaler ve göz üretim binası, hormon binası, penem ve penisilin binası, biyoteknoloji ve onkoloji üretim binası yer almaktadır. Üretim alanlarının yanı sıra kalite kontrol laboratuarları, yüksek depo, idari ofisler ve sosyal tesisler yine bu alan içerisinde bulunmaktadır. Üretim alanları cGMP (Güncel İyi Üretim Uygulamaları) kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş olup ve son teknolojiye sahip üretim ekipmanlarına ve tek yönlü malzeme akışı gibi yenilikçi tasarım özelliklerine sahiptir. Ayrıca Üretim Tesisimizde bulunan Vem İlaç Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezimizde 40’tan fazla sayıda bilim insanı ile Türk ilaç sanayiine katma değer sağlayacak ürünleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

Üretim alanları cGMP (Güncel İyi Üretim Uygulamaları) kurallarına uygun olarak dizayn edilmiştir ve son teknolojiye sahip üretim ekipmanlarına ve tek yönlü malzeme akışı gibi yenilikçi tasarım özelliklerine sahiptir. Ayrıca tesisimiz, istenilen kalite standartlarına uygun ürünlerin üretilmesini sağlamak amacıyla, başlangıç malzemelerinden son bitmiş ürüne kadar, cGMP kurallarının uygulanarak üretilmesi ve kontrolünü sağlamak üzere etkili bir Kalite Güvence sistemine sahiptir.