VEM İlaç olarak, ürünlerimizin global pazarlarda ihracat potansiyelinin farkındayız. Türk İlaç Sektörü’nün önemli oyuncularından biri olarak, her geçen yıl ihracatımızı iki kat artırarak, Dünya’nın her köşesine yüksek kaliteli ve ulaşılabilir tedavi seçenekleri sunmaktan gurur duyuyoruz.
 
Bugün itibari ile, 42 ülke’de, 82 yerel iş ortağımızla yürüttüğümüz ihracat operasyonunda 130 ürünümüz aktif olarak kullanılmaktadır.
 
Uluslararası pazara erişim kapasitemiz ve tecrübemizde direk olarak rakamlara yansımaktadır. Yine bugün itibari ile global olarak 190 ruhsatımız bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak, yaklaşık 140 ürünümüz de 2021 ilk yarısında ruhsatlanmış olacak. Bununla beraber farklı bölge ve ülkelerde 500’den fazla ürünümüzü önümüzdeki iki yıl içerisinde uluslararası pazarlara sunmayı planlıyoruz.
 
Firmamız üretim tesisleri, 2020 ikinci çeyrek de EU-GMP onayı alarak, EU normlarında üretim kalitesini tescilledi. Bu kapsamda öncelikli olarak Avrupa Birliği, Kanada ve diğer ileri regüle pazarlarda yer almayı en önemli stratejik hedeflerimiz arasına aldık. Bu doğrultuda, 2022 yılında ilk Avrupa Birliği Ruhsatlarımızı hem yerel ortaklarımız ile hem de direk operasyonumuz aracılığı ile almayı planlıyoruz.


VEM Pharmaceutical Product List November 2022

CPHI CATALOG 2022


Bilgi ve iletişim için: export@vemilac.com